Szeretettel várjuk látogatóinkat 2025. 05. 08 - 06. 29. között a Requiem egy hadseregért című időszaki kiállításra.
„Requiem egy hadseregért”
80 éve ért véget a második világháború című időszaki kiállítás
2025. május 8-án, a második világháború európai befejezésének 80. évfordulóján a nyíregyházi Kállay Gyűjteményben egy időszaki kiállítás nyílt, amelynek címe:
„Requiem egy hadseregért”
A tárlat a második világháborús magyar katonák előtt kíván tisztelegni, amely 2025. június 29-ig tekinthető meg. A kiállításban egyenruhák, valamint számos fegyver, kiegészítő és katonai emléktárgy kap majd helyet a két világháború közötti időszakból, valamint a második világháború idejéből. A tárlat nemcsak a második világháború végére, hanem a világégés teljes időtartamára fókuszál. Kiemelt helyen szerepel a Don-kanyarhoz vonuló 2. magyar hadsereg és természetesen a nyíregyházi vonatkozású események és személyek: az utolsó győztes lovasroham Mihajlovkánál, Mikecz Kálmán ezredes, Vattay Antal altábornagy, valamint a nyíri bakák.



